KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana Sağlık Grubu'ndan İzmir'e Dev Sağlık YatırımıMedicana Sağlık Grubu'ndan İzmir'e Dev Sağlık Yatırımı

Türkiye'nin öncü sağlık kurumu Medicana Sağlık Grubu, 30. Yılına yaklaşırken İzmir’de yeni hastanesini hizmete açmaya hazırlanıyor. Sağlık sektörüne yaptığı önemli yatırımlarla adını duyuran, Türkiye’nin ilk 500 şirketi sıralamasında yer alan grup, Medicana International İzmir Hastanesiyle yurtiçinde yatırımlarına devam ediyor. Medicana Sağlık Grubu’nun Ege Bölgesindeki en kapsamlı hastanesi, İzmir’in kalbi Konak’ta kurtuluş hikayesinin başladığı 9 Eylül tarihinde hizmet vermeye başlıyor.

110 Milyon Dolarlık Yatırımla İzmir’e A’dan Z’ye Sağlık Hizmeti

Medicana Sağlık Grubu’nun hastanecilik alanındaki deneyimlerini aktardığı İzmir Hastanesi; üstün teknolojisi, uluslararası platformlarda önemli başarılara imza atmış uzman akademik kadrosu, memnuniyet odaklı, güleryüzlü, profesyonel sağlık kadrosuyla hasta ve hasta yakınlarını ayrıcalıklı hissettirecek.

Türkiye’nin en kapsamlı sağlık konseptlerinden biri olan Medicana International İzmir Hastanesi, yepyeni bir sağlık hizmeti anlayışı getiriyor. Tüm tıp disiplinleri, özellikli tedavileri ve üstün teknoloji ile birleştirdiği cerrahi tedavi olanaklarını, hasta odaklı hizmet anlayışı ile Ege bölgesine sunuyor.

Türkiye’nin Sağlık Markası Medicana’dan Ege Bölgesine Dünya Standartlarında Sağlık Tesisi

110 milyon dolarlık dev yatırım ile Konak’ta hizmet vermeye hazırlanan Medicana International İzmir Hastanesi, Medicana Sağlık Grubu'nun 13. hastanesi olacak. Bu yılın ikinci yarısından itibaren hastalarına hizmet vermeye başlayacak olan Medicana International İzmir Hastanesi, alanında uzman hekim kadrosu ile tüm tıp branşlarında faaliyet gösterecek.

Medicana International İzmir Hastanesi, sahip olduğu 40 bin metrekare kapalı alan ile İzmir'in yanı sıra Ege bölgesinin de en büyük hastaneleri arasında yer alacak. Toplam 222 yatak kapasiteli hastane, akıllı bina özellikleriyle, hastalarına yüksek konfor ve modern teknolojileri bir arada sunacak. Medicana International İzmir Hastanesi, Medicana Sağlık Grubu'nun diğer hastanelerinde olduğu gibi SGK ve özel sigorta şirketleri ile anlaşmalı olarak faaliyet gösterecek.

İzmir'de özel sektörde ilk kez Robotik Cerrahi Metotlarıyla tedavi hizmeti verilecek

Üstün teknoloji, seçkin akademik kadro, hasta odaklı hizmet anlayışı ve tıbbın her dalında ileri düzey sağlık hizmetini bünyesinde barındıracak olan Medicana International İzmir Hastanesi, Ege’de yeni sağlık üssü olma hedefini taşıyor. Birçok hastalığın cerrahi çözümünde ve genel cerrahi ameliyatlarında kullanılan Da Vinci robotik cerrahi ile hem hasta hem de cerrah için konforlu cerrahi çözümler, ilk kez Medicana International İzmir Hastanesi ile İzmir’de özel sektörde hastalarımızın hizmetine sunulacak.

Onkoloji ve Organ Nakli tedavilerinde kullandığımız ve gelişmiş bir tedavi takım konsepti içeren tümör ve tedavi konseyi konseptlerimizi, Kardiyoloji ve kalp damar cerrahisi branşlarına da taşıyarak, Medicana International İzmir Hastanemizde multidisipliner bir kalp ekibi ve kalp merkezi ile hizmet vermeyi hedefliyoruz.

İzmir’de Sağlık Turizmi gelişecek

Medicana Sağlık Grubu'nun 110 milyon dolar yatırım ile açacağı yeni sağlık tesisi, İzmir'in sağlık turizmi ve turist sağlığı alanlarındaki eksikliğini gidermeyi hedefliyor. Medicana Sağlık Grubu 2008 yılından bu yana Dünya’nın 164 farklı ülkesinden gelen hastalara gelişmiş sağlık hizmeti sunuyor. Medicana International İzmir Hastanesi ile Ülkemizin sağlık hizmet ihracına katkıda bulunacak.

Ege bölgesinde iş istihdamı sağlayan hastane, tam kapasite ile hizmet vermeye başladığında  toplam 1000 deneyimli personeliyle hastalarının hizmetinde olacak.


Oluşturma: 28.09.2020 12:00
Son Güncelleme: 23.10.2020 11:03
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu