KURUMSAL HABERLER


+A A-

İzmir'de 1000 Kişiye İstihdam Kapısı Açılıyorİzmir'de 1000 Kişiye İstihdam Kapısı Açılıyor

Medicana Sağlık Grubu, 30. yılına yaklaşırken İzmir'de yeni hastanesini hizmete açmaya hazırlanıyor. Türkiye'nin ilk 500 şirketi sıralamasında yer aldığına dikkat çeken grup, Medicana International İzmir Hastanesiyle yurtiçinde yatırımlarına devam ediyor. Medicana Sağlık Grubu, Ege Bölgesindeki en kapsamlı hastanesinin, İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşu ile aynı tarihte 9 Eylül Çarşamba günü hizmet vermeye başlayacağını duyurdu.


110 Milyon Dolarlık Yatırım

Medicana Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkam Dr. Hüseyin Bozkurt, İzmir'de yeni sağlık kompleksini Türkiye'ye armağan etmekten gurur duyduğunu açıkladı. Dr. Bozkurt, projelerin detaylarım paylaşarak, Medicana Sağlık Grubu'nun 13. Hastanesi olan ve 110 milyon dolar yatıran değerine sahip Medicana International İzmir Hastanesi'nin, 40 bin metrekare kapalı alan ile Ege Bölgesi’nin en büyük hastaneleri arasında yer aldığım açıklayarak, da Vinci robotik cerrahi teknolojisinin ilk kez İzmir'de özel bir hastane tarafından kullanılacağım da ifade etti.


“Kusursuz Hizmet İçin Varız”


Dr. Bozkurt, "Son teknoloji cerrahi sistemlerimiz, uzman kadromuz, steril ve dezenfekte alanlarımızla kusursuz hizmet için hazırız. Medicana, Covid 19 salgım döneminde de yarattığı istihdam ve sağlık turizmi potansiyeliyle Türkiye'ye değer katmaya devam ediyor" dedi. Konak’ta hizmet vermeye hazırlanan Medicana International İzmir Hastanesi, Sağlık Grubu'nun 13. hastanesi olacak. Bu yılın ikinci yarısından itibaren hastalarına hizmet vermeye başlayacak olan Medicana International İzmir Hastanesi'nin, alanında uzman hekim kadrosu ile tüm tıp branşlarında faaliyet göstereceği belirtildi. Sağlık Grubu, Medicana International İzmir Hastanesi'nin, sahip olduğu 40 bin metrekare kapalı alan ile İzmir'in yanı sıra Ege Bölgesi’nin de en büyük hastaneleri arasında yer alacağına, toplam 222 yatak kapasiteli hastanenin, akıllı bina özellikleriyle, hastalarına yüksek konfor ve modern teknolojileri bir arada sunacağına dikkat çekti.

Oluşturma: 09.08.2020 12:00
Son Güncelleme: 28.01.2023 10:44
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu