Ciddi Geçmiş Olsun Mesajları

Ciddi Geçmiş Olsun MesajlarıArkadaşlara, eşe ya da sevgiliye yönelik geçmiş olsun mesajları, samimi havada ve farklı yöntemler kullanılarak iletilebilir. Konu çeşitli nedenlerden dolayı rahatsızlık geçiren iş arkadaşları, aile büyükleri, ileri yaştaki tanıdıklar olduğunda ise daha ağırbaşlı içerikler ve iletim yöntemleri tercih edilmelidir. Zira iş ilişkisi içerisinde olunan ya da yaşça büyük bireylere iletilecek geçmiş olsun dilekleri, saygıyı ön plana çıkartan üslupta olmalıdır. Dolayısıyla eğlenceli ve samimi içerikler yerlerini daha ciddi tonda yazılmış mesajlara bırakır.

Ciddi Geçmiş Olsun Mesajı İletirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Genelde profesyonel kariyer dâhilinde tanışılmış kişilere gönderilen resmi geçmiş olsun mesajları, yalın bir dilde yazılır. Ancak kullanılan dil özensiz davranılıp çok yüzeysel olursa, mesajın kendine has doğallığını bozabilir. Mesaja içtenlik katmanın yolu ise iletileceği kişiye göre içeriği özelleştirmekten geçer. Metni özgün hale getirmek için söz konusu bireyin mesleki anlamda öne çıkan özelliklerine vurgu yapılabilir. Örneğin, odaklanma ve liderlik gibi kabiliyetlerine vurgu yapılarak kısa sürede rahatsızlığını yenmesi ve yeniden bir araya gelme temennilerinde bulunulabilir.

İletim şekli olaraksa, en klasik yöntem olan bir çiçek buketine iliştirilmiş kart tercih edilebilir. Bu aşamada, eğer varsa, antetli kart ve zarf kullanımı güçlü bir imaj algısı yaratır. Alternatif olarak mesajı göndereceğiniz kişinin ilgi alanlarına odaklanabilirsiniz. Mesaj kartınızı hobileriyle ilişkilendirebileceği bir nesneye iliştirebilirsiniz. Hastalık ya da kaza sonrasında hemen işinin başına dönen birisine ise e-posta aracılığıyla mesaj yollayabilirsiniz. İçerik gibi iletim şeklinin de özgün olması, mesajı gönderdiğiniz kişinin size hatırlamasını kolaylaştırabilir. Hatta sonraki günlerde daha rahat iletişim kurabilmenize zemin hazırlayabilir.

Çevrenizdekilere İletebileceğiniz Ciddi Geçmiş Olsun Mesajları Nelerdir?

Ciddi geçmiş olsun dilekleri gönderirken aşağıda yer alan ifadelerden ilham alabilirsiniz. Mesajınızı özgünleştirmek için metnin başına ya da sonuna kendi adınızı, firmanızın ismini ekleyebilirsiniz.

  • ... Ailesi olarak sağlığınızı bir an önce geri kazanmanız için tüm dualarımız ve dileklerimiz sizinle. Yakında tekrar iyi olduğunuzu duymak ümidiyle!
  • Sayın ..., geçirmiş olduğunuz talihsiz kaza bizleri derinden üzdü. En kısa sürede iyileşip aramızdaki yerinizi almanızı umutla bekliyoruz.
  • Deneyimiyle bize yol gösteren değerli iş ortağımız, en kısa sürede sağlığınızı geri kazanmanızı diliyoruz.
  • Sağlığınızın bozulduğunu ve şu anda çalışamadığınızı duyduğuma üzüldüm. Lütfen tamamen iyileşmeniz için samimi dileklerimi kabul edin.
  • Sizi çok özlüyoruz. Lütfen bir an önce iyileşmeye odaklanın. Size yardım edebileceğimiz herhangi bir şey olursa, lütfen bize bildirin.
  • Geçirdiğiniz operasyon sonrasında hızlıca iyileşip işinize geri dönmenize çok sevindim. Umarım bundan sonraki süreçte hayatınız hep keyifli ve sağlıklı geçer.
  • Enerjiniz ve aldığınız kararlarla adeta bir deniz feneri gibi bize yol gösterdiniz. Tüm ... çalışanları/ailesi olarak bir an önce iyileşmenizi ve yol göstericimiz olmaya devam etmenizi diliyoruz.
Oluşturma: 18.06.2022 02:06
Son Güncelleme: 24.06.2022 03:42
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu
+A A-