Hastaya Geçmiş Olsun Mesajları

Hastaya Geçmiş Olsun MesajlarıÇeşitli sağlık sorunları yaşayan akrabalara ve arkadaşlara geçmiş olsun dilekleri sunmak, en önemli geleneklerimizden biridir. Üstelik iletilen mesaj ne kadar samimi olursa, etkisi de o kadar yüksek olur. Tedavi sürecindeki birey, aldığı samimi geçmiş mesajı ile moralini yükseltip iyileşmeye daha fazla yoğunlaşabilir. Hastaya geçmiş olsun mesajı göndermek ayrıca ikili ilişkileri güçlendirmek açısından önemli bir araçtır. Uzun süredir görmediğiniz bir akrabanıza, okul arkadaşınıza ya da komşunuza içten bir mesaj ileterek kötü günlerinde yanlarında olduğunuzu hissettirebilirsiniz. Birkaç küçük detaya dikkat ederek, hasta yakınınıza ve sevdiklerinize iletebileceğiniz samimi geçmiş olsun mesajlarını rahatlıkla oluşturabilirsiniz.

Hastaya Geçmiş Olsun Mesajı İletirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İçerisinde bulunduğu durum, hastaya içten geçmiş olsun mesajı iletirken ilk dikkat edilmesi gereken koşuldur. Çok yüzeysel içeriğe sahip mesajlar, karşı tarafta durumun ciddiye alınmadığı düşüncesinin ortaya çıkmasına neden olabilir. Yalın içerikli mesajlar, soğuk algınlığı, bacakta ya da kolda kırık meydana gelen kişiler için daha uygundur. Kanser tedavisi gibi son derece zorlu süreçlerden geçen birine ise geçmiş olsun mesajı iletmeden önce empati yapmak gerekir. Böylece tek bir mesajla hem durumun ağırlığının farkında hem de kendisinin yanında olduğunuzu çok daha net biçimde hissettirebilirsiniz.

Hastaya geçmiş olsun mesajı iletirken her daim pozitif olmakta fayda vardır. Özellikle mesaj gönderdiğiniz kişiye çok yakın değilseniz, kişinin hastalığı üzerinde durmaktan ve belirli ayrıntılara girmekten kaçınmalısınız. Böyle bir yaklaşım, mahremiyetin ve itibarın korunmasına da yardımcı olur. Kişinin sağlık durumunu dikkate alarak mesajda geleceğe yönelik olumlu temennileri vurgulamak, çoğu zaman mesajın alıcısı konumundaki bireye ekstra moral kaynağı sağlar. Yakınlık durumuna bağlı olarak geçmişten bir anıya da geçmiş olsun mesajınızda yer verebilirsiniz. Zira bu tarz hatırlatmalar, iyileşme sürecine yönelik motivasyonun yükselmesini sağlayabilir.

Hasta Yakınlarınıza ve Sevdiklerinize İletebileceğiniz Geçmiş Olsun Mesajları Nelerdir?

Farklı sağlık koşullarına yönelik olarak mesajlarınızda şu tarz ifadelere yer verebilirsiniz:

  • Zor zamanlar geçirdiğinizin farkındayız ve tüm dualarımızın sizinle olduğunu sakın unutmayın.
  • Yaşadıkların için çok üzgünüm. Sohbet etmek istersen ya da yaslanacak bir omuza ihtiyacın olursa, lütfen bir telefon kadar uzağında olduğumu bil.


Hasta yakınlarınıza ve sevdiklerinize olumlu ifadeler içeren geçmiş olsun mesajları yollamak istiyorsanız, aşağıda sıralanan ifadelerden ilham alabilirsiniz.

  • Canlı gülümsemenizi ve olumlu tutumunuzu gerçekten özlüyoruz. Siz iyileşmeye devam ederken en sıcak düşüncelerimizi gönderiyoruz.
  • Gününü aydınlatmak için sana şifalı düşünceler ve biraz güneş ışığı gönderiyorum. Umarım bu güzel gün, seni sağlığını geri kazanmaya bir adım daha yaklaştırır!


İçten geçmiş olsun mesajı iletirken yakınlık durumunuza göre eğlenceli içeriklere de yönelebilirsiniz. Örneğin:

  • Hasta olmak eğlenceli değil. Ben daha önce denedim. Hadi, bir an önce iyileşmeye bak. Sen olmayınca her şey çok sıkıcı!
  • Umarım hastalığın gülüşün kadar bulaşıcı değildir! Gülümsemeye devam et!
Oluşturma: 18.06.2022 02:10
Son Güncelleme: 24.06.2022 03:46
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu
+A A-