TIBBİ BİRİMLER


+A A-

MEDICANA INTERNATIONAL SAMSUN Genel Cerrahi

Medicana International Samsun Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü deneyimli kadrosuyla 7 gün 24 saat hizmetinizde.

Dünyada her yıl 1 milyondan fazla meme kanseri olgusu saptanmaktadır.yaklaşık her 10-15 kadından birinde görülen bu hastalığın görülme sıklığı, beklenen yaşam sürelerinin uzaması ve yaşam tarzı değişiklikleri nedeniyle giderek artmaktadır.Ancak meme kanseri ölüm oranları tarama yöntemleri ve tedavideki ilerlemelere bağlı olarak azalmaya devam etmektedir.Tarama yöntemleri kendi kendine muayene, düzenli doktor kontrolleri ve 40 yaşından sonrayılda bir mamografi çekilmesidir.Hastalık erken teşhis edildiğinde kolaylıkla ve tamamen tedavi edilebilmektedir.

Meme kanseri cerrahi tedavisinde artık, memenin tamamının alınması gerekmiyor.Son yıllarda onkoloji ve radyasyon onkolojisi dallarındaki ilerlemelere paralel olarak meme kanserinin cerrahi tedavisinde de gelişmeler olmuştur.Meme koruyucu cerrahi denilen bu yöntemle uygun hastalarda son derece başarılı sonuçlar alınabiliyor.Bu tedavinin uygulanamadığı ve tamamen alınması gerekli olan hastalarda ise aynı anda meme rekonstrüksiyonu mümkün olabilmektedir.

Genel cerrahi kliniğimizde sadece meme kanseri değil, cerrahi yöntemle tedavi edilebilen tüm kanser olguları da başarıyla tedavi edilebiliyor.

Tiroid bezi hastalıkları(guatr,nodüler hiperplazi,kanserler), paratiroid hastalıkları cerrahi tedavileri başarıyla uygulanmaktadır.

Son yıllarda giderek yaygınlaşan laparoskopik cerrahi teknikleri de kliniğimizde standart oarak uygulanmaktadır.Safra kesesi,dalak,sürrenal bez, gastroözefageal reflü, apandisit ameliyatları vb. bu tekniklerle tedavi edilebilmektedir.