SAĞLIK REHBERİ


Evde BakımMedicana International Ankara Hastanesi her zaman yanınızda

İhtiyacınız olan sağlık hizmetini ayağınıza getiriyor.

Medicana International Ankara Hastanesi Evde Bakım Hizmetleri ile her zaman yanınızdayız.

Medicana International Ankara Hastanesi Evde Bakım Hizmetleri ile ihtiyacınız olan sağlık bakımınızı evinize gelerek yapıyor, hayatınızı kolaylaştırıyor.

Medicana International Ankara Hastanesi Evde Bakım Kapsamı

Evde Doktor Hizmeti

Medicana International Ankara Hastanesi evde muayene (evde doktor hizmeti) ile evde hizmet almayı tercih eden kişilere, gerekli sağlık hizmetini uzmanlık, ilgi, teknolojiyi yüksek etik değerlerle birleştirerek sunulmaktadır.

Evde bakım hekimi hastanın muayenesini ve kontrollerini evlerinde yapar, gerekli testleri isteyerek, tedavisini planlar ve yürütür. Gerekli testler evde deneyimli hemşireler tarafından alınır. Tetkik sonuçları çıktığında tıbbi durumunuzu ayrıntılı olarak inceler, akut tıbbi durumunuzun çözümünü bir an önce sağlarken, kronik hastalıklarınız ve sağlığınızın takibi için gereklilikleri sizinle paylaşır. Evde bakım doktorumuz çağrınız üzerine anlık doktor ziyaretleri de yapabilir. Bununla birlikte ihtiyacınız halinde düzenli doktor ziyaretleriyle sağlığınızı ve kronik hastalıklarınızı yakından takip ederek, koruyucu hekimlik anlayışıyla hastalıklarınızın ve olası risklerinizin erken tespiti ve gerekli önlemlerin alınmasıyla yaşam kalitenizi artırır.

Evde Hemşirelik Hizmetleri

Medicana International Ankara Hastanesi evde hemşirelik hizmetlerini konusunda deneyimli hemşireler ile yürütmektedir. Evde muayene sonucunda gerekli görülen tedavilerin uygulanması sağlamakla birlikte, kronik hastalığı olan uzun süreli hemşirelik hizmetine ihtiyaç duyulan durumlarda 24 saat hemşirelik hizmeti verilmektedir.

 • Evde enjeksiyon ( SC, IM, IV)
 • Evde IV ilaç uygulama
 • Kan alma
 • Pansuman
 • Yatak yarası bakımı
 • Evde serum uygulaması
 • Evde aşı uygulaması
 • Yara bakımı
 • EKG

Medicana International Ankara Hastanesi Evde Bakım Hizmetlerimiz

 • Ameliyat sonrası bakımlar
 • Yaşlı hasta bakımı
 • Evde Check Up
 • Tüm Tetkikler
  • Kültür Tetkikleri (Boğaz ve İdrar Kültürleri vb.)
  • Biyokimya Tetkikleri
  • Kan Sayımı
  • EKG
 • Pansuman


Medicana International Ankara Hastanesi Evde Bakım Paketlerimiz

Kalp ve Damar Ameliyatı Evde Bakım Paketimiz

Kalp ve Damar Ameliyatı Evde Bakım Paketimiz, ameliyat sonrası evde bakım sürecinde karşılaşabileceğiniz zorluklarda size destek olabilmek için oluşturulmuştur.

Hedefimiz, bakım ve tedavinizin devamlılığını sağlayarak sizi en kısa zamanda sağlığınıza kavuşturmak. Bu dönemde doktorunuz elde ettiği bulgulara dayanarak durumunuzdaki gelişmeleri izleyecek ve tedavinizde bir sonraki adımı belirleyecektir.

10 gün için 5 pansuman hizmeti ve yara kontrolü,                        

Solunum egzersizi,                                   

INR değerlendirme

Ameliyat Sonrası Evde Bakım Paketimiz

Ameliyat Sonrası Evde Bakım Paketimiz ile ameliyat sonrası evde bakım sürecinde karşılaşabileceğiniz zorluklarda size destek olabilmek için oluşturulmuştur.

Hedefimiz, bakım ve tedavinizin devamlılığını sağlayarak sizi en kısa zamanda sağlığınıza kavuşturmak.  Bu dönemde doktorunuz elde ettiği bulgulara dayanarak durumunuzdaki gelişmeleri izleyecek ve tedavinizde bir sonraki adımı belirleyecektir. ileride oluşacak doku kaybını önlemek, dokunun tekrar canlanmasını sağlamak, fizyolojik iyileşmeye en yakın formu yakalamak ve enfeksiyon riskini önlemek için yara bakım hizmetini bulunduğunuz yerde sunuyoruz.

Doğum sonrası Anne Bebek paketimiz

Bebeğinizle Birlikte Yaşam Öykünüz Evinizde Başlar

İlk günlerde bebek çok hızlı bir şekilde değişir ve büyür. Aslında bu ilk günler sadece yeni doğmuş bir bebeğin dünyaya adaptasyon süreci değil, tüm ailenin, aralarına yeni katılan bireyle hayatının değiştiği bir dönemdir.

Siz ve bebeğiniz için kritik öneme sahip bu dönemi, profesyonel bir destekle daha rahat atlatabilirsiniz.

Doğum Sonrası Ev Ziyaretinde, Bebek Hemşiresi Anneye Nasıl Destek olur?

Annenin emzirme tekniği hakkında bilgi verir ve kontrolünü yapar

Bebeğin fizik kontrollerini yapar

Sarılık ölçümünü yapar

Bebeğin kilosunu ölçer

Bebeğin deri tonu, ağız ve göbek kontrollerini yapar

Aileye gerekli eğitimleri verir

(Emzirme teknikleri, gaz çıkarma teknikleri, alt temizliği, göbek bakımı, banyo eğitimi, süt sağma ve saklanması, bebek giydirme ve oda sıcaklığı, göz-burun ve tırnak bakımı, bebek tutuş pozisyonları)*

Doktor ile iletişime geçilmesi gerekli görülen durumlarda ise ebeveynleri bilgilendirir.

Bilgi ve randevu için

Evde Bakım Birimi Sorumlu Hemşiresi;

Tuna Tercanlı

+90 312 292 92 92

+90 549 728 27 66

Oluşturma: 30.03.2020 04:56
Son Güncelleme: 30.10.2020 11:23
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu
+A A-